MOL Magyar Kupa 1. fordulójának sorsolása

2021. július. 19., 13:00   |

Az első két körben résztvevő NB III-as osztályú, illetve a megyékből felkerülő jogosultakat az MLSZ versenybizottsága a földrajzi elhelyezkedésük alapján 4 darab sorsolási csoportba sorolta be (Észak-Kelet, Dél-Kelet, Észak-Nyugat, Dél-Nyugat).

Az azonos divíziókba került csapatok kerülnek egymással összesorsolásra. A csoporton belül nincs kiemelés, bárki játszhat bárkivel, de az alacsonyabb osztályú fél a pályaválasztó. A 3. fordulótól kezdve megszűnik ez a fajta területi alapú kiemelés, a továbbjutók az NB I-es és NB II-es csapatokkal lesznek összesorsolva.

Fontos kiemelni, hogy a továbbjutás minden körben egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét együttes azonos számú gólt ér el, vagy nem születik találat, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.